Przygotowanie plików do grawerowania i znakowania

Projekty do grawerowania i znakowania na laserach CO2, Nd:YAG oraz Fiber najlepiej przygotowywać w programach do grafiki wektorowej Corel Draw oraz Adobe Illustrator. Aby uniknąć problemów, wszystkie czcionki należy koniecznie zamienić na krzywe (opcje “przekształć w krzywe“, “convert to curves”). Występowanie nieprzekształconego tekstu (szczególnie niestandardowych czcionek) w przygotowanych pracach uniemożliwia prawidłowe otwarcie pliku.

Maksymalna wielkość pojedynczego logotypu w przypadku laserów Nd:YAG oraz Fiber to ok. Ø160 mm (powierzchnia płaska) a maksymalna wysokość przedmiotu to 300 mm. W przypadku przedmiotów obłych lub o nietypowych kształtach konieczny jest ustalenie na miejscu w pracowni i wykonanie próby.

W przypadku lasera CO2 możliwe jest grawerowanie na całej powierzchni stołu roboczego czyli 700×400 mm. Maksymalna wysokość grawerowanego przedmiotu to 200 mm.

Zarówno lasery Nd:YAG jak i CO2 umożliwiają grawerowanie po całym obwodzie przedmiotów o przekroju okrągłym (kubki, butelki, szklanki, kieliszki, długopisy, bidony itp.). Maksymalna średnica grawerowanego przedmiotu na laserze CO2 to 150 mm a długość przedmiotu to 300 mm. W przypadku laserów Nd:YAG maksymalna średnica to 200 mm, długość 120 mm. Maksymalna waga przedmiotu mocowanego w uchwycie  obrotowym laserów Nd:YAG  to 1 kg.

Jeżeli nie macie Państwo plików w postaci wektorowej możliwe jest wykonanie graweru z pliku: BMP, TIFF, JPG czy PNG pod warunkiem, że jest w wysokiej rozdzielczości i nie ma tła. Nie mogą to być słabej jakości grafiki czy zdjęcia w niskiej rozdzielczości i  poddane dużej kompresji, pobrane np. z Facebooka, Instagrama czy innych serwisów społecznościowych.

Nie należy przygotowywać projektów do grawerowania i znakowania w programach pakietu Microsoft Office!

Przykłady poprawnego wykonania projektów do pobrania w formacie CDR (Corel Draw) i AI (Adobe Illustrator).

Grawerowanie laserowe, Warszawa

Elektronika

Grawerowanie laserowe, Warszawa

Brelok

Grawerowanie laserowe, Warszawa

Kubek (logo i personalizacja)

Grawerowanie laserowe, Warszawa

Kubek (grawerowanie 360°)

Kopiowanie, rozpowszechnianie lub wykorzystywanie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronie laserem.pl jest zabronione.